معرفی وب سایت اعلان خاموشی

نسخه PDF راهنما

این نرم افزار در راستای سهولت دسترسی به خدمات شرکت توزیع برق تبریز در حال ایفای نقش می باشد، همچنین این نرم افزاردر کنار سامانه ی 121 برق تبریز در جهت کاهش حجم تماس، کاهش هزینه های مخابراتی و در جهت سرویس دهی بلادرنگ و بدون وقفه در هر زمان مورد استفاده قرار گرفته است به طوریکه این نرم افزار از یک سمت دانش تخصصی شرکت توزیع را با حفظ قوانین حفاظت در اختیار مشترکین قرار می دهد و از سمت دیگر با مشترکین به طور محاوره ای در ارتباط می باشد.

دسترسی به خدمات

مشترکین در صورت نیاز به اطلاع از خاموشی های برق در محدوده‌ی برق تبریز می توانند با استفاده از این سامانه به راحتی ارتباط برقرار نموده و از خدمات آن استفاده نمایند. روش های متداول برای دسترسی به این نرم افزار به صورت زیر می باشد.

صفحه خانه وب سایت اعلان خاموشی

با مراجعه به آدرس http://tbtoutage.com صفحه خانه وب سایت مطابق شکل زیر نمایش داده خواهد شد. وب سایت مذکور بصورت ریپسانسیو طراحی شده است و با استفاده از موبایل نیز تجربه کاربری راحتی را به کاربر ارائه می نماید.

دریافت زمان بندی خاموشی

جهت سهولت مشترکین دریافت زمان بندی خاموشی با استفاده از 4 روش قابل دریافت می باشد، این 4 روش عبارتند از:

مشاهده زمان‌بندی خاموشی با کد اشتراک

استفاده از روش کد اشتراک بی دغدغه ترین روش برای مشترک بوده و به راحتی از آن می تواند استفاده نماید فقط بایستی مشترک از شماره اشتراک خود که بر روی قبض / کنتور برق ثبت شده است با خبر باشد و در سیستم در هنگام نیاز وارد نماید و این قسمت از نرم افزار در تمامی پلت فرم های نرم افزاری (وب و اندروید) روش جستجوی یکسانی را دارد.

مشاهده زمان‌بندی خاموشی با استفاده از موقعیت مکانی یا نقشه

استفاده از موقعیت مکانی بر روی پلت فرم های مختلف نرم افزاری روش های متعددی برای جستجو را دارا می باشد. به هنگام انتخاب این قسمت از نرم افزار شما با نقشه زیر روبرو خواهید شد. مشترکین می توانند موقعیت خود را با کلیک کردن رو نقشه به سایت اعلام کنند و برنامه خاموشی را دریافت نمایند.

جهت پیدا کردن آدرس، مشترک می تواند از ابزارهای کمکی نظیر آدرس و مختصات X,Y نیز استفاده نماید. همچنین با کلیک بر روی دکمه نقشه به موقعیت فعلی کاربر تغییر مکان خواهد داد. این امکان هنگام استفاده از گوشی کاربرد دارد و باید مشترک از قبل GPS گوشی خود (مکان) را باز کرده باشد.

در کنار استفاده از نقشه و موقعیت روی نقشه، مشترکین می توانند با استفاده از مختصات X ,Y اقدام به تفکیک منطقه خود نمایند. شکل زیر نمایی از این روش را نشان می دهد.

مشاهده زمان‌بندی خاموشی با شماره تلفن مشترک

مشاهده زمان‌بندی خاموشی با پروفایل

با توجه به اینکه مشترک در حین پروسه تعریف پروفایل برای محل خود می بایست کد اشتراک را وارد نماید، در هنگام مراجعه ی مجدد/مکرر به سیستم نیاز به وارد کردن کد اشتراک و اطلاعات نخواهد بود و فقط ورود به سیستم با نام کاربری و رمز خود باعث بررسی وضعیت خاموشی خواهد بود و همچنین در صورت نیاز به تعریف چندین کد اشتراک ( منزل ، مغازه ، شرکت ، ...) می تواند به راحتی از قسمت پروفایل تعریف نماید.

نکته: جهت استفاده از پروفایل باید کاربر در سایت ثبت نام نماید.

مراحل اضافه کردن کد اشتراک به پروفایل به صورت زیر می باشد: 1- به صفحه پروفایل خود با کلیک بر روی لینک پروفایل می رویم

2- در صفحه پروفایل روی گزینه «کد های اشتراک» کلیک می کنیم. با نوشتن کد اشتراک در ورودی و کلیک دکمه «اضافه کردن»، کد اشتراک به لیست اضافه می گردد.

پس از تعریف کدهای اشتراک، با ورود به منوی دریافت زمانبندی می توان وضعیت خاموشی را در تمامی کدهای اشتراک ثبت کرده در سیستم رویت نماید:

تصویر زیر لیست خاموشی ها را برای 3 کد اشتراک تعریف شده نشان می دهد: